Audyty i Doradztwo

Jak kosmetyki nas zmieniają

Dostępne na dzisiejszym rynku kosmetyki są bardzo zróżnicowane. Dotyczy to zarówno ich przeznaczenia jak również ceny oraz składu. Dotyczy to również odżywek do rzęs, które mają zapewnić ich zdrowy wygląd oraz atrakcyjny wygląd. W tym zakresie możemy znaleźć między innymi ekstrakty, witaminy, oleje roślinne substancje syntetyczne oraz peptydy. To jak działają dane substancje oraz jak szybko widoczne są efekty, poszczególne odzywki i preparaty zyskują mniejszą, bądź też większą popularność. W tym zakresie można zauważyć rosnącą popularność odżywek zawierających bimatoprost, który jest pochodną prostaglandyn. Ten sam składnik można znaleźć między innymi w kroplach do oczu osób cierpiących na jaskrę czy też nadciśnienie wewnątrzgałkowe. Jego korzystny wpływ w tych przypadkach skutkuje atrakcyjnymi efektami w zakresie wzrost długości rzęs. Fakt ten skutecznie zastosowali producenci kosmetyków.

Ze stosowaniem należy jednak uważać, gdyż mogą pojawić się w pewnych przypadkach efekty uboczne obejmujące między innymi:

- stany zapalne spojówek,

- przekrwienie spojówek,

- podrażnienia oczu,

- pogorszenia ostrości wiedzenia,

- łzawienia.

Podczas stosowania należy unikać kontaktu z gałką oczną oraz stosować się do wytycznych podanych przez producenta. Te obecne na dzisiejszym rynku są odpowiednio przebadane i dopuszczone do stosowania.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/kosmetologia/artykuly/dzialania-nie-pozadane-bimatoprostu-w-odzywkach-do-rzes,15507