Audyty i Doradztwo

Chemia budowlana – czy nastąpi rozwój branży?

W ostatnim czasie można zauważyć zmiany w branży chemii budowlanej symptomy ożywienia są widoczne coraz bardziej szczególne od 2014 roku. Jest to szczególnie zauważalne w zakresie remontów mieszkań.

Część z przyczyn tego ożywienia można upatrywać w sektorze nowych lokali oddanych do użytku, jednak większe środki i nakłady odbywają się w różnego rodzaju remontach firm oraz mieszkań. Tu jednak należy zauważyć, że ich poziom oraz zakres jest najczęściej związany z posiadanymi dochodami osób dokonujących prac remontowych oraz naprawczych.

Stosowana dziś chemia budowlana ma silne ukierunkowanie na rynek wewnętrzny- krajowy. Tym samym jest niejako uzależniona i powiązana z panująca koniunkturą ogólną oraz lokalną. To wszystko wpływa na aspiracje deweloperów i ich inwestycje.

Dodatkowo na Rynu można zauważyć rywalizację w poszczególnych sektorach. Podczas kiedy jedne firmy umacniają swoją pozycję inne starają się znaleźć nową niszę i ofertę dla klientów. Można też zauważyć ewentualne różnice w oczekiwaniach zarówno klientów krajowych oraz tych zagranicznych.

 

Źródło: http://www.chemiaibiznes.com.pl/artykuly/pokaz/418-Na_rynek_chemii_budowlanej_wraca_koniunktura.html