Audyty i Doradztwo

Chemia budowlana – czy nastąpi rozwój branży?

W ostatnim czasie można zauważyć zmiany w branży chemii budowlanej symptomy ożywienia są widoczne coraz bardziej szczególne od 2014 roku. Jest to szczególnie zauważalne w zakresie remontów mieszkań.

Część z przyczyn tego ożywienia można upatrywać w sektorze nowych lokali oddanych do użytku, jednak większe środki i nakłady odbywają się w r&oacut

Więcej

ECHA - powiadomienia i zezwolenia

Użytkownicy, którzy stosują substancję SVHC, które zezwolenie zostało wydane na podstawie jednego z poprzednich ogniw zostali zobowiązani z art. 66 rozporządzenia w sprawie REACH na dokonanie pewnych zmian. Chodzi o notyfikację zastosowania w ECHA. Dziś jest to możliwe, przez wykorzystanie specjalnego formularza, który można znaleźć na stronie internetowej.

Więcej

Zakres zastosowania bakterii Bacillus subtilis

Pojawiły się wnioski, dotyczące rozszerzenia stosowania bakterii Bacillus subtilis. Chodzi dokładnie o zakres jej stosowania. Swoim zakresem miałoby to objąć środki bakteriobójcze stosowane przeciwko Erwinia amylovora. Jest to zaraza ogniowa, choroba, która bakteryjnie zagraża szeregu roślin, w tym między innymi dla:

- gruszy,

- jabłoni,

-

Więcej

Rośliny i ochrona przed promieniowaniem UV

Szkodliwość pewnych substancji oraz zjawisk w otaczającym nas świecie, sprawia, że coraz więcej osób zaczyna na nie rozwiązania. Zamiast jednak sięgać po rozmaite rozwiązania chemiczne sięgają i poszukują ich w naturalnych substancjach kosmetycznych różnego pochodzenia. Podobnie jest jeżeli chodzi o promieniowanie UV.

Efektem działania promieni słoneczny

Więcej